איזה גגון יכול להתאים לרכב שלי?

אחד החששות הגדולים שיש לבעלי רכבים שרוצים לקנות גגון לרכב שלהם הוא השאלה האם גגוני הרכב שיש בחנויות יכולים להתאים לרכב שלהם. אז התשובה לכך מאוד פשוטה – סביר להניח שכן. ישנם גגונים רבים של רכב מסוגים שונים ומותגים שונים והפופולריים ביותר מביניהם הם הגגונים האוניברסלים. גגונים אוניברסלים הם גגונים שיכולים להתאים כמעט לכל רכב, החל מרכבי שטח גדולים ואפילו מיני ואנים ועד רכבים קטנטנים כמו סוזוקי אלטו.

השאלה של איזה גגון יכול להתאים לרכב שלי היא כבר לא רלוונטית בימינו, ואמנם יש כמה סוגי גגונים כמו למשל גגונים ייעודיים בשוק אך הם פחות פופולריים. גגונים ייעודיים בדרך כלל מגיעים עם רכבים מסוימים כשקונים אותם מהחברה ואז באמת נפתרת הבעיה של שאלה זו, אך עבור כלל האוכלוסיה שקונים רכבים ומחליפים אותם מדי כמה שנים גגון אוניברסלי זהו הפיתרון האולטימטיבי. פשוט בוחרים גגון אוניברסלי של חברה מוכרת כמו Thule למשל שהיא אחד המותגים החזקים בתחום הגגונים והאביזרים לרכב.

מהו גגון מתנפח?

האפשרות הנוספת והמעניינת היא שימוש בגגון מתנפח. גגון מתנפח הוא לא בדיוק 'גגון חד פעמי' אבל הוא גון יותר פשוט שאפשר להעביר מרכב לרכב, להטעין ולפרוק בקלות רבה. למרות שמו, מדובר במוצר איכותי מאוד שיכול להחזיר מעמד לאורך זמן ולשמור על הציוד שלכם בצורה בטוחה מאוד.

מהו גגון עריסה?

ישנו שם נוסף שאולי תשמעו עליו – גגון עריסה – גגון עריסה הוא למעשה אביזר קצת שונה מאשר גגון רגיל שעשוי ממוטות. לעתים הוא זוכה לכינוי 'עריסה לרכב' ולא מתייחסים אליו כאל גגון כי אכן השימוש בו שונה. מדובר במעין עריסה קטנה שמחברים לגג הרכב ושמו נובע מצורתו, צורת עריסה. אפשר להכניס אליו ציוד ולקשור בצורה טובה ובטיחותית. בדרך כלל הוא מתאים למקרים בהם רוצים להעביר הרבה ציוד כדי שיהיה קל לקשירה. עם זאת, הוא לא מתאים כל כך במקרים בהם רוצים לחבר לגגון הרכב ציוד נוסף כמו מנשאי אופניים, מנשאי קיאק, תיק צ'ימיצ'נג ואביזרים דומים שמצריכים גגון לרכב רגיל כדי להתחבר נכון.

שימו לב, למרות הבלבול וחוסר ההבנה בתחום – אל תתייאשו בחיפוש אחר גגון. גגונים לרכב הם מוצר חובה עבור אנשים שצריכים להעביר ציוד גדול או כבד ושום פיתרון יצירתי אחר לא יכול להתאים תוך שמירה על הבטיחות. אל תנסו להכניס ציוד לתוך תא המטען או למושב האחורי, פשוט קנו גגון באופן חד פעמי והוא יחזיק לכם מעמד למשך שנים רבות. השימוש בגגונים נועד לא רק לשמירה על הבטיחון שלכם, אלא גם בשמירה על הציוד שלכם ובשמירה על הבטיחות של אנשים אחרים בדרך. וכמובן, בביטחון כמו בביטחון, לא מתפשרים.

דרך צלחה!