זגגות לרכב

כאשר אנו רואים רכב בנסיעה, אין אנו יכולים לשים לב אם הוא עבר טיפול מנוע, או שנעשתה החלפה לאחד החלקים הפנימיים ברכב, אך כשרכב עובר טיפול של זגגות או פחחות קשה שלא לראות זאת. לכן הטיפולים הקשורים לזגגות רכב הינן הבולטים ביותר מאחר ומדובר במראה החיצוני והכללי של הרכב.
כאשר מחליפים חלון ברכב הוא מבריק יותר ובעל שיקוף נקי יותר מאשר חלון שהיה מותקן כבר כמה שנים. תחום הזגגות לרכב מסייע במקרים שונים כמו זכוכית שנשברה וזקוקה להחלפה אבל לא רק, ישנן רכבים ממוגנים בהם נדרש להתקין שמשות ממוגנות כחלק מהאבטחה לרכב. בנוסף, במידה ובעל רכב מעוניין בחלונות כהים לרכב, הוא יבצע זאת בעזרת זגגות רכב מקצועית.

חלונות כהים לרכב

במידה והינכם מעוניינים שלאנשים העוברים ליד רכבכם לא תהיה האפשרות לראות מי נמצא בתוכו, חלונות כהים הם הפיתרון לכך. חלונות כהים ברכב מאפשר לנוסע ברכב לראות מה קורה בחוץ, אך אלו מבחוץ אינם יכולים לראות מה קורה בפנים. בעבר, רק אנשים מפורסמים נהגו להתקין חלונות כהים ברכב כדי להימנע מהטרדות של אנשים החולפים ליד רכבם. כיום, אנשים בעלי רכב המחזיקים ציוד יוקרתי המעוניינים באמצעי מיגון נוסף מתקינים חלונות כהים. גם אנשים הרוצים להגן על יושבי הרכב מקרני השמש, או שפשוט סתם אוהבים את זה שיש להם חלונות כהים מתקינים אותם ברכבם.

בזגגות רכב ניתן להתקין חלונות כהים על ידי הדבקת מדבקות שחורות מיוחדות המיועדות לכך על החלון או להשחיר את החלונות באמצעות שימוש בלייזר. על פי הנהלים של משרד התחבורה, מותר להתקין חלונות כהים לרכב רק בחלונות האחוריים של הרכב. מלבד הרושם היוקרתי שחלונות אלו יוצרים, הציפוי הכהה על החלונות משמש בנוסף כמסנן קרינה אולטימטיבי המונע את כניסתן של הקרניים האולטרא סגולות לחלל הרכב ומוריד באופן משמעותי את כמות החום מהשמש שהרכב סופג לחלל הפנימי. יתרון נוסף לחלונות כהים לרכב הוא שבמקרה חלילה של נזק לשמשת החלון הציפוי של החלון הכהה מונע ניפוץ מוחלט של השמשה ומחזיק את כל השברים יחד.

זגג הקשור לחברת ביטוח

שמשות הרכב הן מאד יקרות מאחר והן מיוצרות באיכות גבוהה במיוחד. לכן, כאשר נוצר שבר בשמשה מכל סיבה שהיא, מדובר בהוצאה כספית שאינה מבוטלת. הזכוכית ברכב הינה זכוכית שאינה רגילה כמו שיש בחלונות הבית, אלא מדובר בזכוכית שאמורה להגן במקרה של תאונה. לכן לתחום של זגגות רכב יש קשר לחברות הביטוח. כאשר רכב מבוטח גם בביטוח שמשות, שירות הזגגות לרכב הנמצא בהסדר עם חברת ביטוח מקבל את הטיפול ברכב עם הנזק בשמשות הרכב. לאחר עבודת הזגגות רכב נוצרת ההתחשבות בין חברת הביטוח לזגג בכדי לסיים בצורה מסודרת את עניין הביטוח.