מערכות שמע לרכב

רדיו דיסק לרכב, הפך כבר מוצר קבוע בכל אוטו. רוב המכוניות החדשות הנמכרות כיום מגיעות עם מערכת שמע מקורית, אך בדרך כלל מדובר במערכת עם סאונד יחסית מאד בסיסי. לכן, אם אתם בעלי רכב שאינם מסתפקים במערכת השמע המקורית המותקנת ברכב ובנוסף אוהבים מוזיקה באיכות גבוהה, ישנן כמה אפשרויות לשדרג את מערכת השמע המותקנת אצלכם ברכב.

כמו שצוין, המכוניות החדשות כיום מגיעות עם מערכת שמע מקורית ולעיתים יש כאלה שלא מעוניינים להחליף אותן מאחר והם לא רוצים לכער את תא הנוסעים ברכב ועוד. לכן יש אפשרות כיום לקנות מתאמים מיוחדים המאפשרים להתקין את מערכת השמע מבלי לפגוע בעיצוב ובמראה תא הנוסעים. בנוסף, ישנם מחברים מיוחדים שבעזרתם ניתן יהיה להמשיך ולהשתמש ביכולות השליטה במערכת באמצעות הלחצנים המותקנים על גלגל ההגה.

איכות ומחיר

המסגרת התקציבית שתחליטו עליה היא זו שתקבע את איכות הקול ואת אופי המוצרים שתוכלו לרכוש. כמו בתחומים שונים, גם במערכות שמע ובמערכות סטריאו ככל שהמחיר גבוה יותר, כך גם האיכות גבוהה יותר. הכל תלוי כמה אתם מוכנים להשקיע. בעקבות כך, מערכות זולות יותר יתנו איכות צליל פחותה יותר מזו המוצעת במערכת שמע היקרה יותר. גם ככל שהמחיר עולה, נוספות לו לא רק איכויות שונות, אלא גם נוספות תכונות למכשיר כמו יציאות למגברים, כניסות לנגני מוזיקה, חיבורים להתקנים שונים, דיבורית ועוד. לכן, כדי לדעת כמה תרצו להשקיע, חישבו לפני כן אילו תכונות הנכם רוצים שיהיו במערכת החדשה שלכם. בנוסף, כדאי להשקיע במכשיר שיוכל לתת תמיכה באופציות שונות במידה ותרצו לשדרג את המערכת ברכבכם בעתיד (כמו הוספת רמקולים לרכב, יציאה למסך די וי די ועוד).

נוחות התפעול

דבר חשוב כדאי לשים לב אליו הינו ממשק הפעלה. כמו במכשירים שונים, לדוגמה טלפון סלולרי, גם ברדיו דיסק לרכב ישנו ממשק הפעלה עם מספר לחצנים בחזית אשר באמצעותם ניתן לשלוט בתכונותיו של המכשיר. לכן, כדאי לבחור במכשיר המציע תצוגה ברורה, תפעל יחסית קל וממשק שיהיה נוח וידידותי למשתמש בו. לפני שתקנו את המערכת שמוצאת חן בעיניכם, בדקו כמה ברורה התצוגה ועד כמה קל לכם לכוון את הסאונד. מערכת שאינה תהיה נוחה ואינטואיטיבית להפעלה יכולה להיות סיכון מאד גבוה לבטיחות הרכב בזמן נהיגה, במיוחד אם מיקומה של המערכת נמצא במקום בו תצטרכו להסיט את מבטכם הממוקד בכביש בכדי לתפעל אותה.

בחירת רמקולים

יש לבחור את הרמקולים בקפידה מאחר והם האחראים לאופי הצליל של מערכת השמע ברכב. אם איכות השמע אכן חשובה לכם, מומלץ לבחור רמקולים של יצרן מוכר ובעל שם בכל מה שקשור לתחום הרמקולים. רמקולים איכותיים, מורכבים גם מחומרים מיוחדים העמידים בטמפרטורה גבוהה ובתנאי לחות גבוהים. בחרו את הרמקולים על פי סוג הרמקול, איכות השמע וכמובן גודל הרמקול שיתאים לרכבכם.