ביטוח רכב

ביטוח רכב כל המידע :
כדי שנהיה מוגנים מפני תביעות מצד אנשים אשר נפגעים על ידנו בתאונה, המדינה מחייבת אותנו לעשות ביטוח חובה לרכב. ביטוח זה נותן לנפגע את הוצאותיו הכספיות על הטיפול, תשלום על אובדן ימי עבודה או אובן כושר עבודה. ביטוח נוסף שקיים הינו ביטוח צד ג' אותו עושים כדי להגן עלינו מתביעות של נפגעים בתאונת דרכים חלילה או בכאלו שרכבם נפגע בגללנו.

ביטוח מקיף

 

ביטוח החובה מכסה את בעל הרכב, נוסעיו ועוברי הדרך מפגיעות בגוף ונפש וביטוח המקיף הוא זה שדואג מפני הפגיעה ברכוש. ביטוח מקיף הינו הביטוח המגן על הרכב מפני

cropped-1.jpg

פגיעות ותקלות שונות שהרכב יכול לקבל במהלך השנים. ביטוח זה עוזר לנו ומגן עלינו כאשר מדובר בתאונות המאלצות את בעל הרכב לתקנו או להחליפו. בנוסף, ביטוח זה מגן מפני גנבות או פריצות לרכב, שריפה אשר אלו יורידו את ערכו של הרכב, יהרסו אותו ויצריכו את בעל הרכב להוציא סכומי כסף נכבדים.

כיצד לעשות ביטוח מקיף?

כדאי לבצע סקר שוק בין חברות הביטוח לפני רכישת הביטוח. מטרת הסקר היא לאו דווקא למצוא את המחיר הזול ביותר, אלא גם לבחור את החברה האמינה והמקצועית ביותר שתעניק את השירות כאשר באמת נצטרך בזמן המהיר ובצורה היעילה והטובה ביותר. חשוב שפוליסת הביטוח תכלול את כל הדברים החשובים לנהג שרכבו נפגע, כמו למשל שירותי גרר, רכב חלופי ותיקוני רכב במוסך מורשה. במקרה חלילה שבו הרכב נגנב, יש לדאוג שבעל הרכב יקבל באופן מיידי רכב חלופי ואת כספי הביטוח בכדי לשלם לרכב חדש. במקרים של פריצה לרכב, יש לדאוג שפוליסת הביטוח תכלול ביטוח לשמשת הרכב כדי שיוכל להחליף אותן וביטוח למערכת הסטריאו שברכב.

ביטוח נהג צעיר ונהג חדש

ביטוח נהג חדש הינו ביטוח המיועד לכל הנהגים בשנתיים הראשונות לאחר הוצאת רישיון הנהיגה. על הנהג החדש חלה החובה והאחריות ליידע את החברה המבטחת בעת רכישת הפוליסה. לעומתו, על פי התנאים של חברות הביטוח נהג צעיר נחשב כמי שעדיין לא מלאו לו 21 שנה, או על פי חברות ביטוח אחרות כמי שעדיין לא מלאו לו 24 שנה. מאחר ופוליסת הביטוח לנהג צעיר אינה מוגדרת בחוק ישנן הבדלים בהגדרתה בין חברות הביטוח השונות. עלות ביטוח חובה לנהג צעיר תהיה יקרה יותר מאשר ביטוח חובה לנהג רגיל, מאחר והסיכון שקיים לנהג צעיר גבוה יותר. ביטוח הרכב לנהג צעיר יתלווה באופן קבוע לביטוח המקיף.

הגבלות שונות על נהג חדש

לנהג חדש ישנן מספר הגבלות שאינן חלות לגבי נהג צעיר. כמו למשל, נהג חדש חייב לשים שלט של נהג חדש על שמשת הרכב בעת הנהיגה בצבע צהוב עם כיתוב שחור. בנוסף, הוא חייב להיות עם נהג מלווה במשך שלושה חודשים מיום הוצאת הרישיון והוא מוגבל להסיע שני נוסעים בלבד ברכב בכל זמן התקופה בה הוא נחשב נהג חדש.

להשוואת מחירי ביטוח רכב לחצו כאן: http://www.masterbit.co.il/